Team Members of 2021

Sr. No. Name Designation Stream
1. Aryan Bharote Team Captain BE (MECH)
2. Advait Kulkarni Vice Captain BE (ETC)
3. Chirayu Gorantyal CAD Consultant BE (MECH)
4. Satyam Mahakalkar MATLAB Consultant BE (CSE)
5. Shivam Gupta Programming Head BE (IT)
6. Pranav Dudhane Electronics Consultant BE (ETC)
7. Eshwari Burlawar Marketing BE (ETC)
8. Shantanu Khadse Sponsorship Lead TE (MECH)
9. Shreyas Hanmante Treasurer TE (MECH)
10. Anshuli Patil Documentation Head TE (ETC)
11. Abhishek Ghadage Machining Head TE (MECH)
12. Sneha Ghule Documentation Head TE (MECH)
13. Ravindra Marmat Procurment(MECH) TE (MECH)
14. Manisha Mahajan Procurment(ETC) TE (ETC)
15. Daksha Jindani Simulation In-charge TE (MECH)
16. Prachi Patil CAD Incharge TE (MECH)
17. Surendra Shiurkar Electronics Design Lead TE (ETC)
18. Anushka Deshpande Marketing TE (ETC)
19. Ajinkya Naik Team Member SE (MECH)
20. Ankita Ukarde Team Member SE (MECH)
21. Shaurya Singh Team Member SE (ETC)
22. Chinmay Vaidya Team Member SE (EEP)
23. Prapti Bhagwat Team Member SE (MECH)
24. Rajshekhar Patanger Team Member SE (EEP)
25. Chinmayee Muley Team Member SE (ETC)
26. Sushant Khamaitkar Team Member SE (EEP)
27. Gauri Javkhedkar Team Member SE (EEP)
28. Gayatri Jagdale Team Member SE (IT)
29. Sudanshu Doble Team Member SE (ETC)
30. Yash Kathar Team Member SE (MECH)
31. Gaurang Kulkarni Team Member SE (MECH)

Team Members of 2019

Sr. No. Name Designation Stream
1. Pritam Anap Team Captain BE (MECH)
2. Swapnil Pimple Vice Captain BE (ETC)
3. Sangharsh Bhawar Manual Operator TE(MECH)
4. Nilesh Abhang Pit Crew 1 TE (CSE)
5. Vaibhav Jadhav Pit Crew 2 TE (ETC)
6. Saurabh Satpute Team Member BE (MECH)
7. Archit Wadalkar Team Member BE (MECH)
8. Pratiksha Hivarekar Team Member BE (ETC)
9. Rushabh Solanki Team Member BE (ETC)
10. Priti Songade Team Member TE (ETC)
11. Mrunali Deshpande Team Member TE (MECH)
12. Angha Deo Team Member TE (MECH)
13. Aniket Murtadak Team Member TE (MECH)
14. Rutuja Mahale Team Member TE (IT)
15. Snehashish Saha Team Member SE (MECH)
16. Aishwarya Balkhande Team Member SE (MECH)
17. Akshay Ashturkar Team Member SE (MECH)
18. Malhar Garje Team Member SE (ETC)
19. Anshul Pandey Team Member SE (ETC)
20. Venktesh Mahamuni Team Member SE (ETC)
21. Anupama Darkonde Team Member SE (ETC)
22. Nagnath Hingmire Team Member SE (MECH)
23. Chirayu Gorantyl Team Member FE (MECH)
24. Pranav Dudhane Team Member FE (ETC)
25. Advait Kulkarni Team Member FE (ETC)
26. Satyam Mahakalkar Team Member FE (CSE)
27. Shivam Gupta Team Member FE (IT)

Team Members of 2018

Sr. No. Name Designation Stream
1. Utkarsh Dange Team Captain BE (MECH)
2. Prayush Kale Vice Captain BE (IT)
3. Pritam Anap Manual Operator TE(MECH)
4. Swapnil Pimple Pit Crew 1 TE (ENTC)
5. Sangharsh Bhawar Pit Crew 2 SE (MECH)
6. Vishakha Kate Team Member BE (MECH)
7. Tanmay Chaoudhari Team Member BE (ETC)
8. Abhishek Sakharkar Team Member BE (ETC)
9. Utkarsh Kolte Team Member BE (MECH)
10. Pratiksha Hivarekar Team Member TE (ETC)
11. Saurabh Satpute Team Member TE (MECH)
12. Archit Wadalkar Team Member TE (MECH)
13. Angha Deo Team Member SE (MECH)
14. Rushabh Solanki Team Member TE (ETC)
15. Nilesh Abhang Team Member SE (CSE)
16. Aniket Murtadak Team Member SE (MECH)
17. Mrunali Deshpande Team Member SE (MECH)
18. Priti Songade Team Member SE (ETC)
19. Vaibhav Jadhav Team Member SE (ETC)
20. Snehashish Saha Team Member FE (MECH)
21. Aishwarya Balkhande Team Member FE (MECH)
22. Malhar Garje Team Member FE (ETC)
23. Anshul Pandey Team Member FE (ETC)

Team Members of 2017

Sr. No. Name Designation Stream
1. Mirza Ashher UI Islam Team Caption BE (ENTC)
2. Abhishek Sakharkar Manual Operator TE (ENTC)
3. Prayush Kale Pit Crew 1 BE (IT)
4. Aishwarya Wagh Team Member BE (ENTC)
5. Shailendhra Kirtikar Team Member BE (CSE)
6. Atul Farakte Team Member BE (MECH)
7. Dhananjay Kulkarni Team Member BE (MECH)
8. Sanjay Hiwrale Team Member BE (MECH)
9. Nikhil Ekbote Team Member BE (MECH)
10. Akshay Kale Team Member BE (MECH)
11. Utkarsh Dange Team Member TE (MECH)
12. Vishakha Kate Team Member TE (ENTC)
13. Tanmay Choudhary Team Member TE (ENTC)
14. Utkarsh Kolte Team Member TE (MECH)
15. Pratiksha Hivarkar Team Member SE (ENTC)
16. Swapnil Pimple Team Member SE (ENTC)
17. Pritam Anap Team Member SE (MECH)
18. Archit Wadalkar Team Member SE (MECH)
19. Saurabh Satpute Team Member SE (MECH)
20. Divyansh Gautam Team Member SE (MECH)
21. Angha Deo Team Member FE (MECH)
22. Sangharsh Bhawar Team Member FE (MECH)
23. Vaijesh Kotwal Team Member FE (EEP)

Team Members of 2016

Sr. No. Name Designation Stream
1. Bharat Chouhan Team Caption BE (MECH)
2. Nikhil Ekbote Manual Operator TE (MECH)
3. Tanveer Aga Pit Crew 1 BE (MECH)
4. Abhijeet Berad Pit Crew 2 BE (ENTC)
5. Saakshi Jain Team Member BE (ENTC)
6. Mirza Ashher Ul Islam Team Member TE (ENTC)
7. Aishwarya Wagh Team Member TE (ENTC)
8. Shailendra Kirtikar Team Member TE (CSE)
9. Atul Farakte Team Member TE (MECH)
10. Dhananjay Kulkarni Team Member TE (MECH)
11. Sanjay Hiwrale Team Member TE (MECH)
12. Akshay Kale Team Member TE (MECH)
13. Tanmay Choudhary Team Member SE (ENTC)
14. Abhishek Sakharkar Team Member SE (ENTC)
15. Vishakha Kate Team Member SE (ENTC)
16. Gaurav Rayamane Team Member TE (ENTC)
17. Utkarsh Dange Team Member SE (MECH)
18. Utkarsh Kolte Team Member SE (MECH)
19. Prayush Kale Team Member SE (IT)

Team Members of 2015

Sr. No. Name Designation Stream
1. ASHISH KUMAR PANI Team Captain CSE
2. KARISHMA BARHATE Vice Captain ENTC
3. PIYUSH DHAMODE Manual Operator ENTC
4. PANKAJ ARVIKAR Pit Crew 1 MECH
5. SAAKSHI JAIN Pit Crew 2 ENTC
6. SHUBHAM PARDESHI Team Member ENTC
7. ABHIJEET BERAD Team Member ENTC
8. TANVEER AGA Team Member MECH
9. BHARAT CHOUHAN Team Member MECH
10. SAGAR PAWAR Team Member MECH
11. RAJESH RATHOD Team Member EEP
12. ANIKET WADALKAR Team Member EEP

Team Members of 2014

Sr. No. Name Designation Stream
1. Izhar Shaikh Team Captain BE (ENTC)
2. Pratik Meshram Manual Operator BE (MECH)
3. Kuldeep Ghatol Automatic Operator BE (ENTC)
4. Pratik Waghmare Team Member BE (MECH)
5. Rucha Dhakne Team Member BE (ENTC)
6. Ashwini Salunke Team Member BE (ENTC)
7. Ketankumar Chandak Team Member BE (MECH)
8. Rahul Nage Team Member BE (ENTC)
9. Parag Deshattiwar Team Member TE (MECH)
10. Sumit Badwane Team Member TE (MECH)
11. Karishma Barhate Team Member TE (ENTC)
12. Pankaj Arvikar Team Member TE (MECH)
13. Piyush Dhamode Team Member TE (ENTC)
14. Ashishkumar Pani Team Member TE (CSE)
15. Aniket Wadalkar Team Member TE (EEP)
16. Pushkar Mungikar Team Member TE (MECH)
17. Shubham Pardesi Team Member SE (ENTC)
18. Rajesh Rathod Team Member SE (EEP)
19. Pratik Aanchaliya Team Member SE (EEP)
20. Mrunmay Vaidya Team Member SE (EEP)
21. Tanveer Aga Team Member SE (MECH)
22. Abhijeet Berad Team Member SE (ENTC)
23. Bharat Chouhan Team Member SE (MECH)
24. Sagar Pawar Team Member SE (MECH)
25. Saakshi Jain Team Member SE (ENTC)

Team Members of 2013

Sr. No. Name Designation Stream
1. Gaurav solanke Team Caption BE (ENTC)
2. Prakash borkar Team Member BE (CSE)
3. Khushbu shah Team Member BE (ENTC)
4. Mahapara shaikh Team Member BE (ENTC)
5. Ashwini solunke Team Member TE (ENTC)
6. Pratik meshram Team Member TE (MECH)
7. Kuldip ghatol Team Member TE (ENTC)
8. Izhar shekh Team Member TE (ENTC)
9. Ketan chandak Team Member TE (MECH)
10. Pankaj Arvikar Team Member SE (MECH)
11. Mrunmay vaidya Team Member SE (ENTC)
12. Abhijeet berad Team Member SE (ENTC)
13. Sumit badwane Team Member MECH
14. Anuj vaijapurkar Team Member ...

Team Members of 2012

Sr. No. Name Designation Stream
1. GAURAV SOLANKE Team Captain TE(ENTC)
2. ASHUTOSH DESMUKH Team Member TE (MECH)
3. SWAPNIL BODKHE Team Member EEP
4. NIKHIL JANGLE Team Member BE(MECH)
5. PRAKASH BORKAR Team Member SE (CSE)
6. MAHESH PATIL Team Member BE(ENTC)
7. VISHAL KUMBHAR Team Member ...
8. PANKAJ RAUT Team Member ...
9. SAURABH PANDEY Team Member ...
10. ABHIJEET NANDANWANKAR Team Member BE(ENTC)
11. CHAITANYA GOSAVI Team Member TE (MECH)
12. VAIBHAV KOLE Team Member BE(ENTC)
13. AMEY JOSHI Team Member TE(MECH)
14. BHAGYASHREE KULKARNI Team Member TE (ENTC)
15. MAHAPARA SHAIKH Team Member TE (ENTC)
16. SONAL DEV Team Member TE (ENTC)
17. SNEHA YAWALEKAR Team Member TE (EEP)
18. POOJA KOTHARI Team Member TE (ENTC)
19. SAYALI KHARAT Team Member TE (ENTC)
20. KHUSBOO SHAH Team Member TE (ENTC)
21. ANUJ RAI Team Member SE (MECH)
22. PRATIK MESHRAM Team Member SE (MECH)
23. RUCHIT BURDE Team Member EEP
24. VISHAL KADAM Team Member EEP

Team Members of 2010

Sr. No. Name Designation Stream
1. Diwakar Raut Team Captain ENTC
2. Swapnil Ghodke Team Member MECH
3. Rajdatta Joshi Team Member MECH
4. Alok Jhavar Team Member MECH
5. Vipul Agrawal Team Member MECH
6. Amit Sarvayye Team Member MECH
7. Ashish Bhole Team Member MECH
8. Sumit Singh Team Member ...
9. Shashank Mandil Team Member CSE
10. Bhushan Patil Team Member MECH
11. Aditya Kulkarni Team Member MECH
12. Prashant Upadhye Team Member EEP
13. Umesh Tayde Team Member EEP
14. Sunil Asabe Team Member MECH
15. Bhushan Supe Team Member ENTC
16. Krishna Narnaware Team Member MECH
17. Sunil Thorat Team Member ENTC
18. Swapnil Vaidya Team Member ENTC